Παράταση στην Πρόσκληση για διάθεση θέσεων Μαθητείας στα ΕΠΑΛ και ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων και στις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΘΕΣΕΩΝ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΑΠΟ ΦΟΡΕΙΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ

Σας ενημερώνουμε ότι η προθεσμία που ορίζεται στην υπ? αριθμ. Πρωτ. 1161/29-6-2017 «Πρόσκληση για διάθεση θέσεων Μαθητείας στα ΕΠΑ.Λ. και Ι.Ε.Κ. του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και στις ΕΠΑ.Σ. του Ο.Α.Ε.Δ.» (https://www.minedu.gov.gr/texniki-ekpaideusi-2/mathiteia/29118-03-07-17-prosklisi-gia-diathesi-theseon-mathiteias-sta-epal-kai-iek-tou-ypourgeiou-paideias-erevnas-kai-thriskevmaton-kai-stis-epas-o-a-e-d-4 ) για τους Φορείς του Δημοσίου Τομέα που επιθυμούν να προσφέρουν θέσεις μαθητείας για το σχολικό έτος 2017 ? 2018, παρατείνεται μέχρι και την Παρασκευή 1 Σεπτεμβρίου 2017.

Σας υπενθυμίζουμε ότι για τους φορείς του Δημοσίου που θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον, απαιτείται απόφαση του Δ.Σ. του φορέα, η οποία πρέπει στα σταλεί ηλεκτρονικά σε ψηφιακή μορφή στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. & Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .