Ανακοίνωση υποβολής Αίτησης-Δήλωσης υποψηφίων για τις πανελλαδικές έτους 2013

Σύμφωνα με την 21832/15-2-2013 εγκύκλιο του ΥΑΙΘΠΑ, ως προθεσμίαγια την  υποβολή της Αίτησης ? Δήλωσης των μαθητών της τελευταίας τάξης Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ) και Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ) (ομάδας Β΄) και των αποφοίτων που επιθυμούν να λάβουν μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις των ΓΕΛ ή των ΕΠΑΛ (Ομάδα Β΄)  καθώς και των μαθητών και αποφοίτων των ΕΠΑΛ (Ομάδα Α)  , ορίζεται το χρονικό διάστημα από τη Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου ως και την Τρίτη 5 Μαρτίου 2013.

Στο ίδιο χρονικό θα καταθέσουν Αίτηση ? Δήλωση και οι απόφοιτοι του 2011 και 2012 των ημερησίων Γενικών Λυκείων  και ΕΠΑΛ (Ομάδα Β) για το 10% των θέσεων για τις Στρατιωτικές  και Αστυνομικές Σχολές καθώς και τα ΤΕΦΑΑ

Οι Αιτήσεις ?Δηλώσεις  θα κατατεθούν στα σχολεία των μαθητών. Οι απόφοιτοι θα καταθέσουν την Αίτησή τους στα  σχολεία από τα οποία αποφοίτησαν.

Download this file (ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ.doc)ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ.doc