1. Η νεοπροσληφθείσα αναπληρώτρια οφείλει να αναλάβει υπηρεσία από την Τρίτη 18 Ιανουαρίου έως και την Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου 2022 σύμφωνα με την Υ.Α. απευθείας στη σχολική μονάδα στην οποία τοποθετείται. Προκειμένου να ολοκληρωθεί έγκαιρα η διαδικασία πρόσληψης (ανάληψη υπηρεσίας, κατάθεση δικαιολογητικών, υποβολή στην «ΕΡΓΑΝΗ», σύναψη ψηφιακής σύμβασης) παρακαλείται οι προσληφθείσα να τηρήσει το ακόλουθο ωράριο προσέλευσης στη σχολική μονάδα : από 08:30 πμ έως 11:30 πμ.

1. Υπενθυμίζουμε ότι σχετικά με την ανάληψη υπηρεσίας, η προσκόμιση πιστοποιητικού εμβολιασμού ή νόσησης ή βεβαίωσης αρνητικού εργαστηριακού διαγνωστικού ελέγχου νόσησης (rapid test ή PCR test) είναι υποχρεωτική για την ανάληψη υπηρεσίας (βλ. σχετικά στοιχείο 6 των απαιτούμενων δικαιολογητικών, στη διεύθυνση www.minedu.gov.gr/anaplirotes).

Σημειώσεις

1. Ο προσληφθείσα αναπληρώτρια εκπαιδευτικός οφείλει να καταθέσει τα δικαιολογητικά πρόσληψης και τα έντυπα συμπληρωμένα κατά την εμφάνισή της στη σχολική μονάδα που θα υπογράψει πράξη ανάληψης.
  2. Τα απαραίτητα έντυπα καθώς και οδηγίες δίνονται στο πεδίο Έντυπα πάνω δεξιά στην κεντρική ιστοσελίδα της ΔΔΕ Ξάνθης.
  3. Ο προσληφθείσα αναπληρώτρια εκπαιδευτικός οφείλει να επισκέπτεται τακτικά την επίσημη ιστοσελίδα της διεύθυνσής μας προκειμένου να ενημερώνεται για νέες ανακοινώσεις και οδηγίες.

Καλή ευκολία.ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ COVID 19 ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ

Τμήμα Αναπληρωτών