1. Ο νεοπροσληφθείς αναπληρωτής οφείλει να αναλάβει υπηρεσία από την Πέμπτη 02 Δεκεμβρίου έως και την Παρασκευή 03 Δεκεμβρίου 2021 σύμφωνα με την Υ.Α. απευθείας στη σχολική μονάδα στην οποία τοποθετείται. Προκειμένου να ολοκληρωθεί έγκαιρα η διαδικασία πρόσληψης (ανάληψη υπηρεσίας, κατάθεση δικαιολογητικών, υποβολή στην «ΕΡΓΑΝΗ», σύναψη ψηφιακής σύμβασης) παρακαλείται ο προσληφθείς να τηρήσει το ακόλουθο ωράριο προσέλευσης στη σχολική μονάδα : από 08:30 πμ έως 11:30 πμ.
  1. Υπενθυμίζουμε ότι σχετικά με την ανάληψη υπηρεσίας, η προσκόμιση πιστοποιητικού εμβολιασμού ή νόσησης ή βεβαίωσης αρνητικού εργαστηριακού διαγνωστικού ελέγχου νόσησης (rapid test ή PCR test) είναι υποχρεωτική για την ανάληψη υπηρεσίας (βλ. σχετικά στοιχείο 6 των απαιτούμενων δικαιολογητικών, στη διεύθυνση www.minedu.gov.gr/anaplirotes).

Σημειώσεις

1. Ο προσληφθείς αναπληρωτής εκπαιδευτικός οφείλει να καταθέσει τα δικαιολογητικά πρόσληψης και τα έντυπα συμπληρωμένα κατά την εμφάνισή του στο σχολείο που θα υπογράψει πράξη ανάληψης.
  2. Τα απαραίτητα έντυπα καθώς και οδηγίες δίνονται στο πεδίο Έντυπα πάνω δεξιά στην κεντρική ιστοσελίδα της ΔΔΕ Ξάνθης.
  3. Ο προσληφθείς αναπληρωτής εκπαιδευτικός οφείλει να επισκέπτεται τακτικά την επίσημη ιστοσελίδα της διεύθυνσής μας προκειμένου να ενημερώνεται για νέες ανακοινώσεις και οδηγίες.

Καλή ευκολία.

Τμήμα Αναπληρωτών